Zapraszam na praktyczne warsztaty psychologiczne wspierające

bardziej efektywne projektowanie
w architekturze i urbanistyce

Zapraszam na praktyczne warsztaty psychologiczne wspierające

bardziej efektywne projektowanie
w architekturze i urbanistyce

Czy psycholog może pomóc architektowi / architektce?

Jak najbardziej, ponieważ początkiem każdej przestrzeni jest ludzki umysł. On też jest jej odbiorcą. W umyśle projektanta/projektantki powstaje kształt budynku, domu czy ulicy, który ostatecznie ma oddziaływać na umysły użytkowników/użytkowniczek – na ich emocje, postawy, działania. Na ich dobrostan (wellbeing).

Im więc lepiej rozumiesz, co dzieje się w umyśle (mózgu) Twoim i Twoich klientów/klientek, im skuteczniej możesz się z nimi komunikować, im większą masz świadomość tego, jak na ludzkie emocje i zachowania wpływają konkretne kształty, materiały i kolory, tym efektywniej, szybciej i bardziej inkluzywnie możesz projektować. Tym większą masz szansę na odniesienie sukcesu.

Jak bowiem przypomina prof. Dietmar Eberle (architekt z ETH w Zurychu), najważniejszą sprawą w architekturze jest to, by była ona akceptowana i kochana przez ludzi. […] Tylko jeśli ci, którzy na co dzień przechodzą obok budynku, doceniają go, ma on szansę przetrwać.

Zapraszam na

Warsztaty dla Architektów

Od wielu lat w praktyce i w teorii zajmuję się wzajemnymi oddziaływaniami psychiki i przestrzeni. Pozwala mi to zaproponować Ci unikalne warsztaty obejmujące elementy psychologii środowiskowej, neuroarchitektury, psychologii percepcji oraz teorii i praktyki skutecznej komunikacji. Ich forma jest otwarta i elastyczna, dostosowana do konkretnych potrzeb uczestników, aby dostarczyć Ci rzetelnej wiedzy psychologicznej poprzez praktykę oraz odniesienie do codziennych doświadczeń z pracy i projektowania.

Podczas warsztatów zajmujemy się takimi zagadnieniami, jak:

Podstawowe umiejętności psychologiczne -

budowanie kontaktu, tworzenie atmosfery współpracy i zaufania, aktywne słuchanie, wykorzystanie różnych kanałów komunikacji, rozwój empatii, parafrazowanie i inne metody pogłębiania wzajemnego rozumienia itd.

Psychologia środowiskowa 
i neuroarchitektura –

jak ukształtowanie przestrzeni wpływa na zachowanie ludzi i ich emocje; jak uczucia i postawy ludzi wpływają na kształt przestrzeni

Skuteczna komunikacja – werbalna i emocjonalna, jawna i niejawna, świadoma i nieświadoma; przepracowywanie kryzysów i zakłóceń w komunikacji

Wiedza na temat emocji
oraz potrzeb –

u siebie i u innych

Psychologiczne 
i neurofizjologiczne mechanizmy percepcji przestrzeni

Rola stresu i kreatywne wykorzystanie niesionych przez niego informacji

Po więcej informacji zapraszam
do kontaktu.